Ból na warsztat
praktyczny kurs leczenia bólu dla lekarzy
lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska
kierownik kursu
Mam wielką przyjemność zaprosić Cię na drugą, rozszerzoną wersję naszego kursu „Ból na warsztat”. Jesteś podekscytowany? Bo ja bardzo!
Przede wszystkim dlatego, że zarówno ja, jak i reszta wykładowców UWIELBIAMY dzielić się wiedzą. Jesteśmy praktykami w swoich działkach – mieliśmy już tysiące pacjentów, którym pomogliśmy. Mamy wiedzę i doświadczenie, dzięki którym nasza praca jest skuteczna. Żadne wyzwanie nam nie straszne, bo pracujemy w zespole, w którym każdy dokłada swoją cegiełkę do ostatecznego efektu.
Jednak co najważniejsze – umiemy uczyć. Wiemy, jak przekazać wiedzę w sposób prosty i skuteczny. Wiemy, jak nauczyć Cię praktycznie ją wykorzystywać. Wiemy, co zrobić, abyś wyszedł z naszego kursu z głową pełną informacji, które możesz użyć od razu w pracy z pacjentami.
Chcesz się nauczyć leczyć ból? Do zobaczenia w Białymstoku!
Plan kursu 30.11-1.12.2024
kurs odbędzie się w centrum Białegostoku (ul. Kościelna)
SOBOTA 30.11.2024
9:00-10:00 – wykład „Praktyczne podstawy leczenia bólu” – lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, EDPM)
10:00-10:30 – przerwa śniadaniowa
10:30 – 16:30 – warsztaty „Postępowanie multidyscyplinarne z pacjentem onkologicznym” (5 warsztatów po 1h z 15 min przerwami)
- „Leczenie bólu nowotworowego” – lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, EDPM)
- „Zaburzenia psychiczne pacjenta onkologicznego – postepowanie i trudności w zaleznosci od sytuacji” – lek. Sylwia Sokołowska (specjalistka psychiatrii)
- „Jak przedstawić niepomyślną diagnozę” – mgr. Monika Ksepko (psychoonkolog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, psychotraumatolog)
- „Fakty i mity w fizjoterapii u chorych onkologicznych” – mgr Andrzej Aleksiejczuk (fizjoterapeuta)
- „Jak pomóc chorym paliatywnym” – dr n. med. Agata Sacharewicz (pielęgniarka, specjalistka pielęgniarstwa palitywnego, pediatrycznego)
17:00-18:00 – „Fibromialgia – jak leczyć chorobę, której nie widać” – lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, EDPM)
19:00 – spotkanie integracyjne uczestników i wykładowców z kolacją
NIEDZIELA 1.12.2024
8:30-9:30 – „Choroba zwyrodnieniowa stawów – najczęstsza przyczyna bólu przewlekłego” – lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, EDPM)
9:30-10:00 – przerwa śniadaniowa
10:00-16:00 – warsztaty „Holistyczna opieka nad pacjentem neuropatią cukrzycową” (5 warsztatów po 1h z 15min przerwami)
- „Czy neuropatia cukrzycowa zawsze boli? Kilka słów o skutecznym leczeniu bólu” – lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, EDPM)
- „Od neuropatii do stopy cukrzycowej – nowoczesne leczenie ran” – dr n. med. Agata Sacharewicz (pielęgniarka, specjalistka pielęgniarstwa palitywnego, pediatrycznego)
- „Jak psychoterapeuta może pomóc pacjentowi z bólem przewlekłym?” – mgr Katarzyna Radgowska-Gajdzis (psycholog, neuropsycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia)
- „Indeks glikemiczny i wymienniki węglowodanowe – jak pomóc pacjentowi w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych?” – mgr Natalia Nowowiejska (dietetyk)
- „Czy w bólu neuropatycznym jest miejsce dla fizjoterapii?” – mgr Kinga Śliwonik-Leszczuk (fizjoterapeuta)
16:15 – zakończenie kursu
Czemu warto?
W trakcie praktycznego kursu „Ból na warsztat” nauczysz się podstaw leczenia bólu. Dzięki temu, że w warsztatach bierze udział zespół multidyscyplinarny naszej Poradni będziesz miał szansę poznać również pozalekarski punkt widzenia – w końcu wielu rzeczy nas na kierunku lekarskim po prostu nie uczą! Uczestnicy naszych kursów bardzo doceniają tą możliwość i uważają ją za jeden z największych atutów tego kursu.
W trakcie kursu zyskasz nie tylko teoretyczną wiedzę pochodzącą od praktyków w swoim zawodzie, ale również przećwiczysz konkretne umiejętności badania przedmiotowego i nauczysz się planować postępowanie w najczęściej występujących chorobach związanych z bólem przewlekłym.
Z kursu wyjdziesz z gotowymi sposobami i receptami na rozwiązanie bólowych problemów Twoich pacjentów.
- omówienie podstaw niezbędnych do skutecznego leczenia bólu
- 3 wykłady dotyczące leczenia bólu w najczęstszych problemach
- 10 warsztatów praktycznych umiejętności
Wykładowcy
członkowie zespołu multidyscyplinarnego naszej Poradni, którzy poprowadzą warsztaty w części praktycznej kursu
lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska
spec. anestezjologii i intensywnej terapii, EDPM
lek. Sylwia Sokołowska
specjalistka psychiatrii
mgr Andrzej Aleksiejczuk
fizjoterapeuta
mgr Kinga Śliwonik-Leszczuk
fizjoterapeuta
mgr Monika Ksepko
psychoterapeutka CBT, psychoonkolog, psychotraumatolog
mgr Katarzyna Radgowska-Gajdzis
psychoterapeutka CBT
dr n o zdr. Agata Sacharewicz
spec. pielęgniarstwa paliatywnego i pediatycznego
mgr Natalia Nowowiejska
dietetyk